2019 F.S.R.A. Annual Dinner Dance

& Presentation Of Awards

Saturday 23rd November

Photographs: Ste McNorton

For the sixth successive year, the annual dinner and dance was held at the Radisson Blu East Midlands Airport Hotel, and hailed a resounding success and an enjoyable event. Following a three course meal, guest of honour, Norman Hanks presented the following trophies to the following recipients:

Outright F2 Fast Lap Trophy

(April 2019 Snetterton 200)

Peter Founds/Jevan Walmsley


F2 Cup Fast Lap Trophy

(September 2019 Castle Combe)

Simon Robinson/Rob Child


Steve Webster Trophy

John Shipley jnr / Milo Ward


Steve Norbury Trophy

Pete Founds / Jevan Walmsley


Haith Tickhill Group Road Race Trophy

Pete Founds / Jevan Walmsley


Kevin Lowndes Trophy

Pete Founds / Jevan Walmsley


Mick Hamblin Trophy

Lee Crawford / Scott Hardie


F.S.R.A. Newcomers Award

Simon Robinson / Mick Fairhurst


Arron Kennedy Passenger Trophy

Mark Middleton


Committee Cup

Giles Stainton / Jen Stainton


Ron Coxon Trophy

Chris Schofield


Dennis Blower Trophy

John Lowther / Scott Hardie


Mick Finney Trophy

Alan Longshaw / Derrick Sallah


Pete Hardisty Shield

Simon Horton / Adam Buxton


Adrian Jerome Memorial Shield

Mathew Sims


Hanks Racing Trophy

Mark Dennis

2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Cup Sidecar Championship - First

George Hardwick Trophy

Simon Robinson / Mick Fairhurst



2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Cup Sidecar Championship - Second

Rob Atkinson / Mark Middleton



2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Cup Sidecar Championship - Third

Bran Ilaria / Olly Lace


2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Sidecar Championship - First

Windle Racing Trophy

Pete Founds / Jevan Walmsley



2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Sidecar Championship - Second

Morris Oils Trophy

Sean Hegarty / James Neave



2019 A.C.U. / F.S.R.A. British F2 Sidecar Championship - Third

Dennis Trollope Trophy

John Lowther / Tom Christie



2019 F.S.R.A. / Lane Building Services Pre-Injection Championship


F1 Class - Lane Building Services Trophy

Wes Pettman / Ben Robinson - First



David Tibbles / Raitch Greenwood - Second



Steve Alexander / Steve Woolcott - Third



F2 Class - Robin Daykin Memorial Trophy

Rob Fisher / Rick Long - First



Jody Sims / Reece Sims - Second



Andy Thomas / Joanne Thomas - Third